  • Zoro # G2451270
Key Features
Tape Thickness
1/32 in
Tape Tensile Strength
85 lb/in
Tape Adhesive Material
Acrylic
Tape Backing Material
Polyethylene Foam
Tape Color
Gray
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
4646
Zoro #
G2451270
UPC #
Country of Origin
United States
Dimensions
Tape Thickness
1/32 in
Length
4"
Width
1/2"
Thickness
25 mil
Imperial Tape Width
1/2 in
Imperial Tape Length
4 in
Metric Tape Length
101.6 mm
Metric Width
12.7 mm