  • Mfr # 74461ABR-018-32-36
  • Zoro # G012534804
/ea
Key Features
Material
100% Polyester Fast-Tac Ripstop
Gender
Men's
Size
32
Fabric Weight
4.7 oz
Garment Style
Pants
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
74461ABR-018-32-36
Country of Origin
Cambodia
Dimensions
Size
32
Garment Size
Regular
Details
Item
Fast-Tac Urban Pant
Color
Charcoal
Material
Gender
Men's
Inseam
36 in
Fabric Weight
4.7 oz
Garment Style
Pants
Pockets
5
Uniform Type
General
Binding
Self-Adjusting Tunnel Waistband
Pant Sizing
Regular
Shirt Sizing
Description
Mens Urban Pants,Size 32" x 36",Charcoal