  • Mfr # 73327ABR-055-38
  • Zoro # G314868560
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Material
35% Cotton, 65% Polyester
Gender
Men's
Size
38
Inseam
11 in
Fabric Weight
6.8 oz
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
73327ABR-055-38
Country of Origin
Viet Nam
Dimensions
Size
38
Details
Item
Stryke 11" Short
Color
Khaki
Material
35% Cotton, 65% Polyester
Gender
Men's
Inseam
11 in
Fabric Weight
6.8 oz
Pockets
12
Garment Style
Mens Short
Description
Stryke Short Khaki 38, Size L, Fits Waist Size 38 in, Inseam 11 in, Color Khaki, Material 35 Percent Cotton, 65 Percent Polyester, Pockets 12, Fabric Weight 6.8 oz