  • Mfr # 48016ABR-019-3XL
  • Zoro # G914868489
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Size
3XL
Color
Black
Material
Microfiber
Length
31 1/2 in
Type
Tactical
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
48016ABR-019-3XL
Country of Origin
Thailand
Dimensions
Size
3XL
Length
31 1/2 in
Neck Size
19 in to 19 1/2 in
Sleeve Length
40 in
Garment Size
Regular
Details
Item
Response Jacket Black 3XL
Color
Black
Material
Microfiber
Type
Tactical
Garment Style
Jacket
Uniform Type
General
Binding
Zipper
Pant Sizing
Regular
Shirt Sizing
Description
Response Jacket Black 3XL, Size 3XL, Color Black, Material Microfiber, Fits Chest Size 54 in to 56 in, Length 31 1/2 in, Sleeve Length 40 in, Garment Style Jacket, Binding Zipper, Neck Size 19 in to 19 1/2 in, Type Tactical