Acme Electric Medium Voltage Transformer, 115°C, 240/480/600 V ALRB200CBC
Medium Voltage Transformer, 115°C, 240/480/600 V (Discontinued)
  • Mfr # ALRB200CBC
  • Zoro # G3713731
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
ALRB200CBC
Depth
8 in
Height
7 in
Width
9 in
Hz - Electrical
60 Hz
Temp. Rise
115°C
Amps
200 A
Type
AC Line Reactor
Insulation Max. Temp.
180°C