Acme Electric Medium Voltage Transformer, 115°C, 240/480/600 V ALRB360CBC
Medium Voltage Transformer, 115°C, 240/480/600 V (Discontinued)
  • Mfr # ALRB360CBC
  • Zoro # G3713689
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
ALRB360CBC
Width
10.8 in
Depth
8 in
Height
8.5 in
Hz - Electrical
60 Hz
Temp. Rise
115°C
Amps
360 A
Insulation Max. Temp.
180°C