- Mfr # ALRC420CBC
- Zoro # G3713801
Get a 10% off coupon
Free 30-day returns
Return PolicyGet 30 days to pay with Net 30
Apply NowReal support from real people
Contact our U.S. based teamSpecifications
Product Information
MFR #
ALRC420CBC
Width
16.5 in
Height
10.93 in
Depth
9.5 in
Hz - Electrical
60 Hz
Temp. Rise
115°C
Amps
420 A
Insulation Max. Temp.
180°C