  • Mfr # AA2133D4SR8S/4G
  • Zoro # G514875221
/ea
Key Features
Memory Rank
Single-rank
Number of Pins
260
Memory Standard
DDR4-2133/PC4-17066
Device Supported
Desktop PC
Memory Speed
2133 MHz
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
AA2133D4SR8S/4G
Country of Origin
China
Dimensions
Memory Size
4 GB
Thickness
500 mil
Width
2 in
Details
Memory Rank
Single-rank
Number of Pins
260
Memory Standard
DDR4-2133/PC4-17066
Device Supported
Desktop PC
Memory Speed
2133 MHz
Memory Technology
DDR4 SDRAM
Memory Voltage
1.20V