  • Mfr # ADLX45DLC3A-AA
  • Zoro # G610726878
/ea
Key Features
Includes
Power Adapter, (1) Power Cord
Max. Output Power
45 W
Device Supported
Notebook
Green Environmental Attribute
Environmentally Friendly
Output Voltage
20V DC
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
ADLX45DLC3A-AA
Country of Origin
China
Details
Includes
Power Adapter, (1) Power Cord
Max. Output Power
45 W
Device Supported
Notebook
Item
Power Adapter
Green Environmental Attribute
Environmentally Friendly
Output Voltage
20V DC
Color
Black
Compatibility
Lenovo Notebooks
Max. Output Current
2.25 A