  • Zoro # G112512405
/ea
Key Features
Compatible With
OS: Windows Vista, Windows 10, Windows 7, Windows XP, Windows 8, Windows 2000
Battery Size
AAA
Number of Batteries
4
Includes
Power Source
Battery
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
WKB1320CB
Zoro #
G112512405
UPC #
Country of Origin
China
Dimensions
Battery Size
AAA
Pointing Device Depth
5 in
Pointing Device Height
1.73 in
Pointing Device Width
3.35 in
Keyboard/Keypad Depth
6.57 in
Keyboard/Keypad Height
0.84 in
Keyboard/Keypad Width
17.72 in
Keyboard/Keypad Cable Length
6 ft
Height
0.84 in
Battery Size Supported
Details
Item
Mouse
Compatible With
Number of Batteries
4
Includes
Power Source
Battery
Scroller Type
Scroll Wheel
Keyboard/Keypad Features
Antimicrobial, Low Battery Indicator, Washable, Quiet Keys, Ergonomic
Keyboard/Keypad Host Interface
USB
Keyboard/Keypad Connectivity Technology
Wireless
Pointing Device Connectivity Technology
Wireless
Hot Keys
OS Compatibility
Windows 2000, Windows 10, Windows Vista, Windows 8, Windows XP, Windows 7
Keyswitch Technology
Membrane
Movement Detection
Optical
Pointing Device Host Interface
USB
Pointing Device Color
Black
Keyboard/Keypad Color
Black
Keyboard/Keypad Type
Keyboard
Keyboard/Keypad Wireless Technology
RF
Keyboard/Keypad Wireless Operating Distance
30 ft
Movement Resolution
1200 dpi
Pointing Device Wireless Technology
RF
Pointing Device Type
Mouse
Device Supported
Desktop Computer
Keyboard/Keypad Wireless Operating Frequency
2.40 GHz
Number of Keys
104
Pointing Device Wireless Operating Distance
30 ft
Battery Included
Yes
Pointing Device Wireless Operating Frequency
2.40 GHz
Number of Hot Keys
14
Operating System Compatibility
Windows 7, Windows 8, Windows XP, Windows 2000, Windows 10, Windows Vista
Frequency
2.40 GHz