  • Mfr # WS-KD-36-GR
  • Zoro # G4760831
Width
36"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
WS-KD-36-GR
Width
36"
Overall Width
36 in
Overall Depth
11 in
Overall Height
9 in
Usable Depth
11 in
Usable Width
11 in
Load Capacity
60 lb
Load Capacity per Shelf
60 lb
Description
Wall Shelf, 18 ga, Solid Shelf Style, 60 lb Load Capacity per Shelf, Number of Shelves 1, Usable Depth 11 in, Usable Width 11 in, Mounting Mechanism Direct, Overall Depth 11 in, Overall Height 9 in, Overall Width 36 in, 60 lb Load Capacity, Includes Mounting Hardware Yes, Aluminum, Fixed, Silver, Satin, NSF