  • Mfr # AF3-1818-18L
  • Zoro # G105660625
/ea
See details
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
AF3-1818-18L
Country of Origin
China
Description
Aero manufacturing company af3-181 3 compartment sink, 18 x 18, left side drainboard this three-compartment sink features a heavy gauge stainless steel body and is designed with a full 10" backsplash. Constructed with 12" bowl depth and custom style fabricated bowl for true gauge integrity. Includes 18 gauge 1-5/8" o.d. Stainless steel tubing with 1" adjustable impact resistant plastic feet. Sink measures 18"wx18"l. Left 18" drainboard. easy assembly. Nsf listed.