  • Mfr # 1488-8M-20-DD
  • Zoro # G908226851
/ea
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
1488 mm
Number of Teeth - Timing Belts
186
Pitch - Timing Belts
8 mm
Width - Timing Belts
20 mm
Height
6 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
1488-8M-20-DD
Country of Origin
Turkey
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
1488 mm
Width - Timing Belts
20 mm
Height
6 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
186
Pitch - Timing Belts
8 mm