  • Mfr # 1540H200-DD
  • Zoro # G008223347
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
154 in
Number of Teeth - Timing Belts
308
Pitch - Timing Belts
1/2 in
Width - Timing Belts
2 in
Core Cord
Fiberglass
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
1540H200-DD
Country of Origin
Turkey
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
154 in
Width - Timing Belts
2 in
Height
0.17 in