  • Mfr # 1587-3M-450-DD
  • Zoro # G508224967
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
1587 mm
Number of Teeth - Timing Belts
529
Pitch - Timing Belts
3 mm
Width - Timing Belts
450 mm
Core Cord
Fiberglass
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
1587-3M-450-DD
Country of Origin
Turkey
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
1587 mm
Width - Timing Belts
450 mm
Height
2.40 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
529
Pitch - Timing Belts
3 mm