  • Mfr # 1704-8M-20-DD
  • Zoro # G108228570
/ea
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
1704 mm
Number of Teeth - Timing Belts
213
Pitch - Timing Belts
8 mm
Top Width
20 mm
Core Cord
Fiberglass
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
1704-8M-20-DD
Country of Origin
Turkey
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
1704 mm
Top Width
20 mm
Height
6 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
213
Pitch - Timing Belts
8 mm