  • Mfr # 176XL037-DD
  • Zoro # G708221483
/ea
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
17.6 in
Number of Teeth - Timing Belts
88
Pitch - Timing Belts
0.2 in
Width - Timing Belts
0.37 in
Material
Neoprene
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
176XL037-DD
Country of Origin
Turkey
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
17.6 in
Width - Timing Belts
0.37 in
Height
0.09 in
Details
Number of Teeth - Timing Belts
88
Pitch - Timing Belts
0.2 in