  • Mfr # 1870-5M-25-DD
  • Zoro # G008223828
/ea
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
1870 mm
Number of Teeth - Timing Belts
374
Pitch - Timing Belts
5 mm
Core Cord
Fiberglass
Height
2.80 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
1870-5M-25-DD
Country of Origin
Turkey
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
1870 mm
Height
2.80 mm
Top Width
25 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
374
Pitch - Timing Belts
5 mm