  • Mfr # 2500-S4.5M-653-DD
  • Zoro # G908228404
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
653 mm
Number of Teeth - Timing Belts
145
Width - Timing Belts
2500 mm
Material
Rubber
Gearbelt Type
S
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
2500-S4.5M-653-DD
Country of Origin
Turkey
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
653 mm
Width - Timing Belts
2500 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
145
Material
Rubber
Gearbelt Type
S
Resists
Stretching
Temp. Range
-30 to 85°C