  • Mfr # 47MXL100-DD
  • Zoro # G208222805
/ea
Key Features
Gearbelt Series - Timing Belts
Dura-Premium Torque
Pitch Length - Timing Belts
2.01 mm
Number of Teeth - Timing Belts
59
Width - Timing Belts
25.4 in
Gearbelt Type
MXL
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
47MXL100-DD
Country of Origin
Turkey
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
2.01 mm
Width - Timing Belts
25.4 in
Outside Length
4.7 in