  • Mfr # 498XL025-DD
  • Zoro # G108223544
/ea
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
49.8 in
Number of Teeth - Timing Belts
249
Pitch - Timing Belts
0.2 in
Material
Neoprene
Top Width
1/4 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
498XL025-DD
Country of Origin
Türkiye
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
49.8 in
Top Width
1/4 in
Height
0.09 in
Details
Number of Teeth - Timing Belts
249
Pitch - Timing Belts
0.2 in