  • Mfr # D1064-8M-50-DD
  • Zoro # G908225878
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
1064 mm
Number of Teeth - Timing Belts
133
Pitch - Timing Belts
8 mm
Width - Timing Belts
50 mm
Height
6 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
D1064-8M-50-DD
Country of Origin
Turkey
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
1064 mm
Width - Timing Belts
50 mm
Height
6 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
133
Pitch - Timing Belts
8 mm