  • Mfr # D1120-14M-55-DD
  • Zoro # G508226176
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
1120 mm
Number of Teeth - Timing Belts
80
Pitch - Timing Belts
14 mm
Width - Timing Belts
55 mm
Height
10 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
D1120-14M-55-DD
Country of Origin
Türkiye
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
1120 mm
Width - Timing Belts
55 mm
Height
10 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
80
Pitch - Timing Belts
14 mm