  • Mfr # D1190-14M-55-DD
  • Zoro # G908226776
Pitch Length - Timing Belts
1190 mm
Number of Teeth - Timing Belts
85
Pitch - Timing Belts
14 mm
Width - Timing Belts
55 mm
Material
Neoprene
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
D1190-14M-55-DD
Country of Origin
Turkey
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
1190 mm
Width - Timing Belts
55 mm
Height
10 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
85
Pitch - Timing Belts
14 mm