  • Mfr # D1344-14M-40-DD
  • Zoro # G708228222
Pitch Length - Timing Belts
1344 mm
Number of Teeth - Timing Belts
96
Pitch - Timing Belts
14 mm
Material
Neoprene
Height
10 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
D1344-14M-40-DD
Country of Origin
Türkiye
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
1344 mm
Height
10 mm
Top Width
40 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
96
Pitch - Timing Belts
14 mm