  • Mfr # D1696-8M-50-DD
  • Zoro # G508224301
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
1696 mm
Number of Teeth - Timing Belts
212
Pitch - Timing Belts
8 mm
Top Width
50 mm
Height
6 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
D1696-8M-50-DD
Country of Origin
Turkey
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
1696 mm
Top Width
50 mm
Height
6 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
212
Pitch - Timing Belts
8 mm