  • Mfr # D2104-8M-30-DD
  • Zoro # G108225876
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
2104 mm
Number of Teeth - Timing Belts
263
Pitch - Timing Belts
8 mm
Width - Timing Belts
30 mm
Core Cord
Fiberglass
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
D2104-8M-30-DD
Country of Origin
Türkiye
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
2104 mm
Width - Timing Belts
30 mm
Height
6 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
263
Pitch - Timing Belts
8 mm