  • Mfr # D3640-8M-12-DD
  • Zoro # G508227494
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
3640 mm
Number of Teeth - Timing Belts
455
Pitch - Timing Belts
8 mm
Height
6 mm
Top Width
12 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
D3640-8M-12-DD
Country of Origin
Turkey
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
3640 mm
Height
6 mm
Top Width
12 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
455
Pitch - Timing Belts
8 mm