  • Mfr # D3850-14M-25-DD
  • Zoro # G008228434
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Pitch Length - Timing Belts
3850 mm
Number of Teeth - Timing Belts
275
Pitch - Timing Belts
14 mm
Core Cord
Fiberglass
Height
10 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
D3850-14M-25-DD
Country of Origin
Turkey
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
3850 mm
Height
10 mm
Top Width
25 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
275
Pitch - Timing Belts
14 mm