  • Mfr # 600-10019-100-JN
  • Zoro # G808377417
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Trade Designation
SXL
Number of Conductors
1C
Wire Color
White
Jacket Color
White
Length
100 ft.
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
600-10019-100-JN
Country of Origin
Turkey
Dimensions
Wire Size
10 AWG
Length
100 ft.
Details
Item
Primary Wire
Trade Designation
SXL
Number of Conductors
1C
Wire Color
Jacket Color
Jacket Material
XLPE
Voltage
60V