  • Mfr # BRXP14MBBKGD
  • Zoro # G722652928
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Material
Steel
Bulb Type
Replaceable Bulb
Height
12 in
Assembly
Partial Assembly
Standards
cETLus Listed
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
BRXP14MBBKGD
Country of Origin
Viet Nam
Dimensions
Height
12 in
Width
14 in
Length
14 in
Shade Dimensions
14 in x 14 in x 12 in
Details
Material
Steel
Bulb Type
Replaceable Bulb
Assembly
Partial Assembly
Standards
cETLus Listed
Power Source
Hardwired
Room Type
Hallway, Foyer, Living Room, Dining Room, Kitchen, Bedroom, Office, Bathroom
Style
Transitional, Modern, Contemporary
Damp/Wet Rating
Damp
Voltage
120 V