  • Mfr # BAYF24LAJUDSN
  • Zoro # G016439853
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
BAYF24LAJUDSN
Country of Origin
China
Details
Item
Satin Nickel 24" LED Flush Mount
Description
LED Flush Mount, Diameter 24 in, Overall Length 4 in, Series BAYF, Light Output 2,100 lm, Color Temperature 2700K, 3000K, 3500K, 4000K, 5000K, Color Rendering Index 90, Maximum Fixture Wattage 35 W, Voltage 120 to 277V AC, Overall Height 4 in, Overall Width Not Applicable, Housing Color Silver, Housing Finish Satin Nickel, Housing Material Steel, Dimmable No, Lens Material Acrylic, Mounting Hardware Included Mounting Hardware, Lighting Technology LED, Dimming Type No Dimming