  • Mfr # A-BP812100303-AI
  • Zoro # G011196577
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
A-BP812100303-AI
Country of Origin
India
Description
One New Aftermarket Driveline; W/ 1 3/4 20 Spline QD Yokes-New Complete Driveline with spline end yokes, size 8. Minimum C-to C Length: 48 1210 mm, Maximum C-to-C Length: 74 1880 mm, Total collapsed length: 58 1455 mm. Tractor end: 1-3/4 20 Spline, Implement end: 1-3/4 20 Spline. Replaces Bondioli & Pavesi No. 812100303. Fits Bondioli & Pavesi 100 Series.-It may be necessary to cut this driveline to length. Verify the length by ensuring that sufficientoverlap of the drive tubes exists in all working positions without the possibility of bottoming out.-Original Bondioli & Pavesi part.-C to C Max:1880 MM/ 74-C to C Min:1210 MM/ 48