  • Mfr # P0591-573-00015
  • Zoro # G9716603
/ea
Key Features
Welding Processes
Laser Welding
Compatible with Brand
Precitec
For Use With
Precitec(R) Laser Welders
Size
1.5mm, DE HP N
Overall Length
0.59 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
P0591-573-00015
Country of Origin
United States
Dimensions
Size
1.5mm, DE HP N
Overall Length
0.59 in
Outside Diameter
1.11 in
Details
Item
Nozzle
Welding Processes
Laser Welding
Compatible with Brand
Precitec
For Use With
Precitec(R) Laser Welders
Compatible with Model
Sensor - HP2
Compatible with Manufacturer Part Number
281329
Compatible Grainger Part Number
22HR03
Description
Nozzle, Compatible with Brand Precitec, Compatible with Model Sensor - HP2, Welding Processes Laser Welding, Compatible with Grainger Part Number 22HR03, Compatible with Manufacturer Part Number 281329, Outside Diameter 1.11 in, Overall Length 0.59 in