  • Mfr # BLTS41-0187-0750188P
  • Zoro # G215931387
Thread Size
#8-32
Shoulder Diameter
0.187 in
Drive Size
3/32 in
Material
Stainless Steel
Finish
Plain
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTS41-0187-0750188P
Thread Size
#8-32
Shoulder Diameter
0.187 in
Shoulder Length
3/4 in
Drive Size
3/32 in
Head Diameter
0.281 in
Head Height
0.156 in
Dia./Thread Size
0.164 in