  • Mfr # BLTS42-M100-0900188B
  • Zoro # G915929394
/ea
Free Shipping & Returns
Thread Size
M10 x 1.5
Shoulder Diameter
10 mm
Drive Size
M5
Material
Stainless Steel
Finish
Black Oxide
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTS42-M100-0900188B
Thread Size
M10 x 1.5
Shoulder Diameter
10 mm
Shoulder Length
90 mm
Drive Size
M5
Head Diameter
16 mm
Head Height
7 mm
Dia./Thread Size
10 mm
Material
Stainless Steel
Finish
Black Oxide
Description
Cap Head Shoulder Bolts AMPG Knurled Hex Drive Oversized Coarse Thread 10.0 mmx90.0 mm Grade 18-8 SS Black Oxide