  • Mfr # BLTS22-0156-0312188P
  • Zoro # G715934994
Thread Size
#6-32
Shoulder Diameter
0.156 in
Drive Size
3/32 in
Material
Stainless Steel
Finish
Plain
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTS22-0156-0312188P
Thread Size
#6-32
Shoulder Diameter
0.156 in
Shoulder Length
5/16 in
Drive Size
3/32 in
Head Diameter
0.281 in
Head Height
0.078 in
Shoulder Diameter Tolerance
Precision (+0/-0.001")
Dia./Thread Size
0.138 in