  • Mfr # BLTS24-0187-0250188P
  • Zoro # G415934133
Thread Size
#8-32
Shoulder Diameter
0.187 in
Material
Stainless Steel
Head Diameter
0.312 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTS24-0187-0250188P
Thread Size
#8-32
Shoulder Diameter
0.187 in
Shoulder Length
1/4 in
Head Diameter
0.312 in
Head Height
0.109 in
Dia./Thread Size
0.164 in