  • Mfr # BLTS24-0375-0500188P
  • Zoro # G815935372
Thread Size
5/16-18
Shoulder Diameter
0.375 in
Material
Stainless Steel
Head Diameter
0.562 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTS24-0375-0500188P
Thread Size
5/16-18
Shoulder Diameter
0.375 in
Shoulder Length
1/2 in
Head Diameter
0.562 in
Head Height
0.093 in
Shoulder Diameter Tolerance
Precision (+0/-0.001")
Dia./Thread Size
0.312 in