  • Mfr # BLTS24-0312-0500188P
  • Zoro # G515934729
Thread Size
1/4-20
Shoulder Diameter
0.312 in
Material
Stainless Steel
Head Diameter
0.437 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS24-0312-0500188P
Thread Size
1/4-20
Shoulder Diameter
0.312 in
Shoulder Length
1/2 in
Head Diameter
0.437 in
Head Height
0.125 in
Dia./Thread Size
0.25 in