  • Mfr # BLTS57-0375-3500BRSP
  • Zoro # G915931083
Shoulder Diameter
0.375 in
Shoulder Length
3-1/2 in
Drive Size
3/16 in
Material
Brass
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS57-0375-3500BRSP
Shoulder Diameter
0.375 in
Shoulder Length
3-1/2 in
Drive Size
3/16 in
Head Diameter
0.562 in
Head Height
0.25 in
Shoulder Diameter Tolerance
Precision (+0/-0.001")
Dia./Thread Size
0.25 in