  • Mfr # BLTS30-M120-0120BRSP
  • Zoro # G215934388
Thread Size
M10 x 1.5
Shoulder Diameter
12 mm
Drive Size
M6
Material
Brass
Finish
Plain
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS30-M120-0120BRSP
Thread Size
M10 x 1.5
Shoulder Diameter
12 mm
Shoulder Length
12 mm
Drive Size
M6
Head Diameter
20 mm
Head Height
8 mm
Dia./Thread Size
10 mm
Material
Brass
Finish
Plain
Compliance
AMPG 2006 BR.02
Description
Cap Head Shoulder Bolts AMPG Tight Tolerance Smooth Hex Drive Coarse Thread 12.0 mmx12.0 mm Brass Plain