  • Mfr # BLTS30-0187-0375188P
  • Zoro # G115931364
/ea
Key Features
Socket Head
Hex Drive
Thread Size
#8-32
Shoulder Diameter
0.187 in
Shoulder Length
3/8 in
Drive Size
3/32 in
Material
Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
BLTS30-0187-0375188P
Country of Origin
Multiple
Dimensions
Thread Size
#8-32
Shoulder Diameter
0.187 in
Shoulder Length
3/8 in
Drive Size
3/32 in
Head Diameter
0.312 in
Head Height
0.156 in
Dia./Thread Size
0.164 in