  • Mfr # BLTS30-0312-0625188P
  • Zoro # G915934954
Thread Size
1/4-20
Shoulder Diameter
0.312 in
Shoulder Length
5/8 in
Drive Size
5/32 in
Material
Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS30-0312-0625188P
Thread Size
1/4-20
Shoulder Diameter
0.312 in
Shoulder Length
5/8 in
Drive Size
5/32 in
Head Diameter
0.437 in
Head Height
0.218 in
Shoulder Diameter Tolerance
Precision (+0/-0.001")
Dia./Thread Size
0.25 in