  • Mfr # BLTS30-M060-0120188P
  • Zoro # G315929284
Thread Size
M5 x 0.8
Shoulder Diameter
6 mm
Shoulder Length
12 mm
Drive Size
M3
Material
Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS30-M060-0120188P
Thread Size
M5 x 0.8
Shoulder Diameter
6 mm
Shoulder Length
12 mm
Drive Size
M3
Head Diameter
10 mm
Head Height
5 mm
Dia./Thread Size
5 mm
Material
Stainless Steel
Finish
Plain
Description
Cap Head Shoulder Bolts AMPG Tight Tolerance Smooth Hex Drive Coarse Thread 6.0 mmx12.0 mm Grade 18-8 SS Plain