  • Mfr # BLTS34-0093-0375316P
  • Zoro # G615932526
Socket Head
Hex Drive
Thread Size
#2-56
Shoulder Diameter
0.093 in
Drive Size
5/64 in
Material
300 Series Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS34-0093-0375316P
Thread Size
#2-56
Shoulder Diameter
0.093 in
Shoulder Length
3/8 in
Drive Size
5/64 in
Head Diameter
0.187 in
Head Height
0.031 in
Dia./Thread Size
0.086 in