  • Mfr # BLTS34-0093-0187316P
  • Zoro # G115932507
Socket Head
Hex Drive
Thread Size
#2-56
Shoulder Diameter
0.093 in
Drive Size
5/64 in
Material
300 Series Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTS34-0093-0187316P
Thread Size
#2-56
Shoulder Diameter
0.093 in
Shoulder Length
3/16 in
Drive Size
5/64 in
Head Diameter
0.187 in
Head Height
0.031 in
Shoulder Diameter Tolerance
Precision (+0/-0.001")
Dia./Thread Size
0.086 in