  • Mfr # BLTS18-1250-3500TP
  • Zoro # G315931836
/ea
Free Shipping & Returns
Thread Size
7/8-9
Shoulder Diameter
1.25 in
Drive Size
5/8 in
Material
Titanium
Finish
Plain
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS18-1250-3500TP
Thread Size
7/8-9
Shoulder Diameter
1.25 in
Shoulder Length
3-1/2 in
Drive Size
5/8 in
Head Diameter
1.75 in
Head Height
0.75 in
Shoulder Diameter Tolerance
Standard (-0.002"/-0.004")
Dia./Thread Size
0.875 in