  • Mfr # BLTS18-0125-1250MONP
  • Zoro # G615929663
/ea
Free Shipping & Returns
Thread Size
#4-40
Shoulder Diameter
0.125 in
Material
Monel
Finish
Plain
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS18-0125-1250MONP
Thread Size
#4-40
Shoulder Diameter
0.125 in
Shoulder Length
1-1/4 in
Head Diameter
0.25 in
Head Height
0.125 in
Shoulder Diameter Tolerance
Standard (-0.002"/-0.004")
Dia./Thread Size
0.112 in