  • Mfr # BLTS18-0187-0312TP
  • Zoro # G815926486
Thread Size
#8-32
Material
Titanium
Finish
Plain
Head Diameter
0.312 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTS18-0187-0312TP
Thread Size
#8-32
Shoulder Diameter
0.187 in
Shoulder Length
5/16 in
Head Diameter
0.312 in
Head Height
0.156 in
Dia./Thread Size
0.164 in